Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Základní informace

   Město Meziboří vzniklo z původní podhorské vesničky Schönbach. Titul města získala v roce 1960. V současné době zde žije cca 5000 obyvatel.
   Město se nachází více jak 100 km severozápadně od Prahy na úpatí Krušných hor. Administrativně náleží do okresu Most (Ústecký kraj) a vzdálenost od okresního města je cca 20 km. Meziboří obklopují ze severu dvě dominanty, nejvyšší hora východní části Krušných hor Loučná (956 m n.m.) a Střelná (868 m n.m.). Na východě se krajina svažuje do údolí Louček, jímž protéká Poustevnický potok. Na západě je prudký sráz do Šumného dolu, jímž protéká Bílý potok. Z jihu přichází údolím vzhůru jediná přístupová silnice do Litvínova a dále pak do celé podkrušnohorské oblasti.
   Meziboří je díky své poloze ideálním místem pro sportovní a turistické vyžití. Okolní terén jej předurčuje jako výchozí bod pro celou řadu turistických a cykloturistických tras po Krušných horách. Značené stezky vedou odtud na Klíny, Mníšek, Horu Sv. Kateřiny a Brandov. Přímo ve městě se nachází sportovní hala se saunou, tenisové kurty, hokejbalové hřiště, víceúčelové hřiště, lyžařská sjezdovka, stadion, fotbalové hřiště, atd. K regeneraci je možno využít 2 rehabilitačních zařízení.
   Město je členem SESO, Euroregionu Krušnohoří, Sdružení obcí regionu Krušných hor, Hospodářské a sociální rady Mostecka.
   Starostou města je pan Petr Červenka a místostarostou je Ing. Oldřich Malý.